Zamknij

Gwałt w Rimini: Polka twierdzi, że rozpoznałaby sprawców. Chce pomóc w śledztwie

Redakcja
28.08.2017 17:37
Gwałt w Rimini: Polka twierdzi, że rozpoznałaby sprawców. Chce pomóc w śledztwie
fot. PAP

Włoskie media informują, że zgwałcona we włoskim Rimini Polka chce brać aktywny udział w śledztwie. – Jestem w stanie rozpoznać napastników – miała powiedzieć na szpitalnym łóżku 26-latka.

Kobieta twierdzi, że „wie, kto to zrobił” – podaje Wirtualna Polska, powołując się na włoskie media.

Starałem się zrozumieć, o co im chodzi. Kiedy to pojąłem, było już za późno. Dostałem butelką w twarz. Byli jak bestie. Bili mnie po głowie tak długo, aż straciłem przytomność. Teraz chcę wrócić do Polski i mieć jak najszybciej za sobą ten koszmar, choć pewnie trudno będzie mi zapomnieć o tym, co się tu nam stało – relacjonował mąż 26-latki w rozmowie z dziennikiem „Rimini Today”.

Wie, kto to zrobił

Bestialski atak na polskie małżeństwo wywołał falę oburzenia zarówno we Włoszech, jak i w Polsce. – Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym również tortury. Zawsze byłem i jestem zwolennikiem kary śmierci. I nawet nie próbujcie mnie atakować poprawnością polityczną. Mam to gdzieś i zdania nie zmienię – pisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Zobacz także

Międzynarodowa sprawa

O brutalnym przestępstwie piszą wszystkie włoskie dzienniki i portale. – Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci. Rimini jest wstrząśnięte tą nagłą, niebywałą, bestialską i okrutną przemocą. (…) Gdy sprawcy zostaną zidentyfikowani, aresztowani i staną przed sądem, muszą zostać skazani na najwyższą karę przewidzianą przez obowiązujące przepisy; bez żadnej taryfy ulgowej – oświadczył burmistrz Rimini, Andrea Gnassi.

RadioZET.pl/corrieredibologna.it/Corriere.it/Wp.pl/PAP/strz