Zamknij

Gwałt w Rimini. Jest nowy, bardzo zaskakujący poszkodowany!

Redakcja
14.10.2017 11:00
Gwałt w Rimini. Jest nowy, bardzo zaskakujący poszkodowany!
fot. PAP

Władze miasta Rimini wystąpiły o status strony poszkodowanej w związku z brutalnym atakiem w sierpniu czteroosobowej bandy na polskich turystów i transseksualną osobę z Peru. Oświadczenie w tej sprawie wydał zarząd miejski.

W komunikacie wyjaśniono, że zarząd miasta Rimini występuje z powództwem cywilnym, uważając się za stronę poszkodowaną przez sprawców „straszliwych wydarzeń i niesłychanej przemocy", do jakich doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia.

Wtedy na plaży zaatakowana została para młodych turystów z Polski. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity i poważnie zraniony.

Zobacz także

Następnie członkowie bandy w wieku od 15 do 20 lat zaatakowali i zgwałcili transseksualistę z Peru. Wszyscy zostali aresztowani. Proces szefa gangu, Kongijczyka Guerlina Butungu, rozpoczął się 3 października i zostanie wznowiony 17 października. Trzej nieletni, synowie imigrantów z Maroka i Nigerii, będą sądzeni w osobnym trybie przed specjalnym trybunałem.

Zarząd miejski podczas posiedzenia, jak wyjaśniono, mianował adwokata z Rimini Maurizio Ghinellego na swego pełnomocnika. Mecenas Ghinelli jest jednocześnie pełnomocnikiem dwojga Polaków na procesie Butungu. W rozmowie z PAP w dniu otwarcia procesu zapowiedział, że będzie domagał się wysokiego odszkodowania dla polskich turystów.

Zobacz także

Władze lokalne swą decyzję o uznaniu się za stronę poszkodowaną uzasadniły tym, że wydarzenia z końca sierpnia „wywołały głęboki wstrząs we wspólnocie mieszkańców Rimini, w kraju i za granicą".

Zapowiedziano, że władze będą reprezentowane w sali sądowej, by „bronić ofiar i razem z nimi całej wspólnoty z Rimini, wstrząśniętej tymi strasznymi wydarzeniami i okrutną przemocą".

RadioZET.pl/SI/PAP