Zamknij

Polacy oburzeni wyrokiem dla gwałcicieli z Rimini. Jest komentarz pełnomocnika ofiar

Redakcja
08.02.2018 15:27
Polacy oburzeni wyrokiem dla gwałcicieli z Rimini. Jest komentarz pełnomocnika ofiar
fot. creen/Twitter/Polizia di Stato

Pełnomocnik pary Polaków, ofiar brutalnego napadu w Rimini w zeszłym roku, mecenas Maurizio Ghinelli powiedział w czwartek PAP, że wymierzona przez sąd dla nieletnich kara po 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla trzech napastników jest „surowa i wysoka”.

Wszystko o sprawie gwałtu na 26-letniej Polce w Rimini na RadioZET.pl

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z wyrokiem włoskiego sądu?

Liczba głosów:

Odnosząc się do wydanego wyroku wobec dwóch braci Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat oraz 16-letniego Nigeryjczyka, mecenas Ghinelli oświadczył: „Jak na sąd dla nieletnich, można uznać, że wyrok jest surowy i wysoki”.

Podkreślił, że jest nim usatysfakcjonowany.

Ghinelli przekazał sądowi w Bolonii listy od obojga Polaków, w których napisali m.in., że są w bardzo złym stanie i że wymagają długiej kuracji. Opisali też okoliczności zdarzenia.

Włoski adwokat zauważył, że to drugi wysoki wyrok wydany w tej sprawie po karze 16 lat więzienia wymierzonej w listopadzie zeszłego roku jedynemu pełnoletniemu członkowi gangu, Kongijczykowi Guerlinowi Butungu.

Zobacz także

Trzej nieletni synowie imigrantów, mieszkający we Włoszech wraz Butungu — migrantem ubiegającym się o azyl w tym kraju dokonali w sierpniu zeszłego roku serii napadów w Rimini. Najbrutalniejsza była napaść na dwoje polskich turystów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

O surowe ukaranie sprawców napaści apelowały władze Rimini oraz regionu Emilia-Romania, które uznały się również za poszkodowane w tej sprawie ze względu na poważne szkody zadane ich wizerunkowi. 

— Spodziewaliśmy się niższego wyroku — przyznał w rozmowie z PAP obrońca Marokańczyków Marco Defendini. Obrońca Nigeryjczyka mecenas Alessandro Gazzea podkreślił, że karę uważa za zbyt wysoką i zapowiedział apelację. Zapytany o to, jak skazani przyjęli wyrok, odparł: „Spokojnie, także dlatego, że zostali przygotowani”.

RadioZET.pl/PAP/DG