Zamknij

Ojciec zatrzymanych Marokańczyków zabiera głos: Muszą za to zapłacić

Redakcja
03.09.2017 17:38
Ojciec zatrzymanych Marokańczyków zabiera głos: Muszą za to zapłacić
fot. screen/Twitter/Polizia di Stato

Trzej nieletni sprawcy napaści na Polaków w Rimini - dwaj Marokańczycy i Nigeryjczyk - zostali przewiezieni z prokuratury w tym mieście, gdzie składali zeznania. Włoskie media przytaczają wypowiedź ojca dwóch Marokańczyków.

Sprawa napadu na polską parę w Rimini. Wszystkie informacje na RadioZET.pl

Dwaj bracia Marokańczycy stawili się sami w sobotę na posterunku karabinierów niedaleko miasta Pesaro. Nieletni Nigeryjczyk został aresztowany kilka godzin później w tej okolicy. Ansa poinformowała, że dwaj z trzech zatrzymanych nieletnich zaprzeczyli, jakoby uczestniczyli w gwałcie. Nie jest jasne, o których nastolatków chodzi. Przyznali się natomiast do udziału w pobiciu młodego Polaka.

- Powiedziałem im, żeby natychmiast poszli do karabinierów. Może zdarzyć się, że ukradniesz telefon, ale nie można gwałcić kobiety - powiedział ojciec nieletnich Marokańczyków.

- Jeśli oni to zrobili, muszą zapłacić - dodał 51-letni imigrant, z zawodu spawacz mieszkający w miejscowości Vallefoglia koło Pesaro. We Włoszech przebywa od wielu lat.

Wyjaśnił, że rozpoznał swych synów na zdjęciu z kamery monitoringu, opublikowanym w sobotę przez media. Opowiedział, że jeden z synów wyjaśnił mu, że szef bandy, Kongijczyk, kazał im pojechać do Rimini i obiecywał pieniądze, jeśli ukradną telefony komórkowe.

Zobacz także

Według włoskich mediów w sobotę dwoje polskich turystów po tygodniowym pobycie w szpitalu powróciło do kraju.

RadioZET.pl/PAP/DG