Zamknij

Gwałt na Polakach w Rimini. „Postępowali jak hieny”

Redakcja
21.02.2018 19:00
Rimini
fot. PAP/EPA

Trzech nieletnich, skazanych na kary po 9 lat i 8 miesięcy więzienia za gwałt i napaść na dwoje polskich turystów w Rimini oraz dwa inne napady, zachowywało się jak „hieny nad zdobyczą” — to słowa z ogłoszonego w środę uzasadnienia wyroku wydanego 8 lutego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy nieletni gwałciciele powinni otrzymać wyższe kary?

Liczba głosów:

Skazani przez sąd dla nieletnich sprawcy napaści to dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat, synowie imigrantów z Maroka, oraz 16-letni Nigeryjczyk. Przywódcą bandy był 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, skazany w osobnym procesie na 16 lat więzienia.

W ogłoszonym w środę uzasadnieniu sędziowie trybunału w Bolonii, którzy skazali nieletnich na prawie 10 lat, podkreślili ponadto, że nastolatkowie zdecydowali się brać przykład z szefa bandy, nie tylko napadając na ludzi, ale także dokonując gwałtów.

Gwałt w Rimini. Uzasadnienie wyroku 

Nieletni złożyli „kłamliwe, sprzeczne wyjaśnienia, by się usprawiedliwić” i wykazali „absolutny brak skruchy” — głosi uzasadnienie wyroku.

Zobacz także

W sierpniu zeszłego roku 4-osobowa banda napadła w nocy na plaży w Rimini na dwoje młodych polskich turystów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

RadioZET.pl/PAP/DG