Zamknij

Gwatemala: 13-letnia dziewczynka urodziła trojaczki

Redakcja
25.10.2018 16:34
Gwatemala: 13-letnia dziewczynka urodziła trojaczki
fot. Shutterstock

13-latka z Gwatemali urodziła trojaczki po tym, jak została zgwałcona przez ulicznego sprzedawcę słodyczy - informuje Daily Mail. Dziewczynka nie wiedziała, że może być w ciąży.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

13-letnia Francisca Lopez Perez początkowo nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Do czasu aż jej brzuch zaczął rosnąć. Dopiero wtedy przyznała matce, że została zgwałcona przez ulicznego sprzedawcę słodyczy. Okazało się, że dziewczynka spodziewa się trojaczków.

Dzieci przyszły na świat w bardzo złym stanie. Każde ważyło zaledwie około kilograma. Trafiły na oddział ratunkowy, ale dwojga z nich nie udało się uratować. Najsilniejsze niemowlę dziś jest pod opieką nastoletniej mamy i jej rodziny. Jego życie nadal jest zagrożone. Wymaga konsultacji lekarskich i licznych wizyt w szpitalu.

Bez tytułu
fot. Twitter

13-latka pochodzi z ubogiej dzielnicy miasta Momostenango. Mieszka z matką i siedmiorgiem braci. Nie była w stanie wskazać swojego oprawcy.

Przypadek Perez nie jest jedyny w Gwatemali. Tylko w pierwszej połowie tego roku w ciążę zaszło tam ponad 2000 dziewczynek w wieku od 10 do 14 lat. Blisko 60 tys. ciężarnych nastolatek w tym kraju to dziewczęta między 15 a 19 rokiem życia.

RadioZET.pl/Daily Mail/JŚ