Zamknij

Ciężarówka wjechała w grupę ludzi w Gwatemali. Zginęło ponad 30 osób

Magdalena Kulej
28.03.2019 08:36
Ciężarówka wjechała w grupę ludzi w Gwatemali. Zginęło ponad 30 osób
fot. Twitter screen

Co najmniej 32 osoby zginęły w południowo-zachodniej Gwatemali. W miejscowości Nahualá ciężarówka wjechała w tłum ludzi stojących na nieoświetlonej drodze – poinformowały władze tego kraju.

Do tragicznego wypadku doszło w środę wieczorem czasu lokalnego (nad ranem w Polsce). Jak informują lokalne media, kilkadziesiąt osób wyszło na ulicę, gdzie chwilę wcześniej doszło do śmiertelnego potrącenia.

– Wygląda na to, że kierowca ciężarówki nie zauważył grupy ludzi na drodze i wjechał w nich – powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej Cecilio Chacaj. Zginęły co najmniej 32 osoby, w tym kilkoro dzieci. Dziewięć osób w stanie krytycznym trafiło do szpitala.

W kraju ogłoszono trzydniową żałobę narodową. Kondolencje rodzinom ofiar tragicznego wypadku złożył na Twitterze prezydent Gwatemali Jimmy Morales. Jak poinformował, służby starają się zapewnić im pełne wsparcie.

Środowy wypadek był jednym z najtragiczniejszych, do jakich doszło w Gwatemali w ostatnich latach. W 2013 roku autobus spadł z klifu. Zginęły wówczas 43 osoby.

Zobacz także

RadioZET.pl/elpais.com/PAP