Zamknij

USA: Hakerzy wykradli nowy film Disneya i żądają okupu

Redakcja
16.05.2017 20:07

Hakerzy wykradli nowy film studia Disneya, który wkrótce ma wejść do kin. Jak donoszą amerykańskie media, cyberprzestępcy żądają zapłacenia okupu w bitcoinach. W przeciwnym razie upublicznią film w sieci.

USA: Hakerzy wykradli nowy film Disneya i żądają okupu
fot. pexels.com

Disney nie ugina się przed hakerami. Bob Iger, dyrektor generalny koncernu mówi, że studio nie będzie płaciło szantażystom. Ci z kolei grożą, że jeśli nie dostaną żądanej kwoty, udostępnią pierwsze 5 minut nowego filmu i następnie będą umieszczać w internecie 20-minutowe fragmenty, dopóki okup nie zostanie zapłacony - informuje czasopismo branżowe "Hollywood Reporter".

Piraci z Karaibów?

Oficjalnie nie wiadomo, o jaki konkretnie tytuł chodzi, jednak branżowe portale twierdzą, że najprawdopodobniej chodzi o piątą część „Piratów z Karaibów”.

Jeśli to prawda, to gra idzie o bardzo duże pieniądze. Film „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” z 2011 roku zarobił 346 mln dolarów w przeciągu jedynie pierwszych pięciu dni. Rzecznik prasowy Disneya odmówił komentarza w sprawie gróźb hakerów.

Zobacz także

To nie pierwszy atak hakerski w ostatnich tygodniach. Niedawno do sieci wyciekło 10 odcinków najnowszego sezonu serialu "Orange Is the New Black”. Stało się to, gdy platforma Netflix odmówiła zapłacenia okupu cyberprzestępcom.

RadioZET.pl/PAP/strz