Zamknij

Niemcy walczą z koronawirusem, ale chętniej odpoczywają w parkach

06.04.2020 08:34
Hamburg
fot. Agnieszka Kownacka (3)

Niemcy stawiają na walkę z koronawirusem, ale mniej radykalnymi środkami. Dowodem jest fotorelacja naszej czytelniczki z Hamburga. Mieszkańcy tłumnie uczęszczają do lokalnego parku, gdzie odpoczywają po trudach tygodnia…

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus jest testem dla wszystkich państw na świecie. Reakcje rządów bywają rozmaite: od radykalnych kroków izolujących ludność w Chinach, Włoszech czy Hiszpanii (szczególnie dotknięte epidemią), po wręcz bagatelizowanie sprawy na Białorusi (gdzie odbywają się do dziś imprezy masowe).

Zobacz także

W Niemczech masowo przybywa zakażonych nowym koronawirusem. Decyzję w sprawie obostrzeń wcielają w życie kraje związkowe. Jak widzimy w Hamburgu, tam nie zdecydowano się na taki krok jak w Polsce – mieszkańcy tłumnie przybywali w weekend do lokalnych parków. O bezpiecznych odstępach i izolacji nie było mowy.

Kompleks zieleni nad rzeką Alster stał się miejscem do odpoczynku i odreagowania.

Zobacz także

Tak właśnie żyją tutaj ludzie. W parku nad Alsterem alejki są podzielone, tak jak na drodze dwa kierunki, zachowane odstępy

– przybliża czytelniczka.

Prawie 100 tysięcy zakażonych, ale jest dobra wiadomość

Tymczasem w ciągu ostatniej doby odnotowano w Niemczech 92 zgony osób zakażonych koronawirusem – podał w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie.

Łączna liczba ofiar Covid-19 wzrosła do 1 434, pozytywne wyniki na zakażenie odnotowano u ponad 95 tys. mieszkańców Niemiec. Pojawiła się też optymistyczna prognoza – po raz pierwszy od kilku dni liczba zgonów spadła poniżej 100 na dzień.

hamburg (1)
niemcy prost
ham

RadioZET.pl/PAP