Zamknij

Nożownik zaatakował na dworcu. Zabił byłą żonę i dziecko [ZDJĘCIA]

Redakcja
12.04.2018 22:13
Hamburg
fot. PAP/EPA

Dramat na podziemnym dworcu w Hamburgu. Jak donoszą niemieckie media, w czwartek po południu 33-letni mężczyzna zabił byłą żonę i dziecko. Sprawca sam wezwał policję. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło na podziemnym peronie kolei podmiejskiej Jungfernstieg w centrum Hamburga. Mężczyzna zaatakował nożem byłą żonę i ich wspólne dziecko. Dwu- lub trzyletnia dziewczynka z powodu obniesionych obrażeń zmarła na miejscu. Ciężko ranna 34-letnia Niemka została zabrana do szpitala. Kobiety nie udało się uratować — podaje Hamburger Abendblatt”.

Jak informują śledczy, sprawca ataku w Hamburgu to 33-letni Nigeryjczyk. Mężczyzna został aresztowany na Mönckebergstraße w okolicach deptaku Jungfernstieg. Śledczy są w trakcie przesłuchiwania świadków zdarzenia. 

Zobacz także

Jestem wstrząśnięta. Jeśli dziecko jest atakowane nożem przez osobę, która powinna je chronić, to przekracza wszelkie wyobrażenie. Łączę się w bólu z osobami, których dotknęła strata najbliższych osób — powiedziała w rozmowie z niemieckimi mediami Katharina Fegebank, burmistrz Hamburga. 

W Niemczech coraz częściej dochodzi do ataków nożowników. Podobne wydarzenia w ciągu ostatnich miesięcy miały miejsce w Buchholz, Berlinie, Kandel, Lünen i Dortmundzie. W październiku ub.r. w Hamburgu Pakistańczyk zabił nożem swoją dwuletnią córkę. Mężczyzna przyznał się do zbrodni w sądzie.

Atak nożownika w Hamburgu. ZDJĘCIA z akcji ratunkowej: 

RadioZET.pl/DG