Zamknij

Strzelanina w Hanau. Niemieckie media: wśród ofiar jest Polka

20.02.2020 14:05
Hanau. W strzelaninie w Niemczech zginęła Polka
fot. THOMAS LOHNES/AFP/East News

Polska kelnerka jest jedną z ofiar strzelaniny w niemieckim Hanau – donoszą tamtejsze media. Kobieta pracowała w jednej z palarni fajek wodnych, które zaatakował 43-letni Tobias R.

Do strzelaniny w Hanau niedaleko Frankfurtu nad Menem doszło w środę przed północą. 43-letni Tobias R. zabił 9 osób w dwóch szisza barach. Potem zastrzelił w swoim mieszkaniu własną matkę, a sam popełnił samobójstwo.

Z niepotwierdzonych doniesień niemieckich mediów wynika, że wśród ofiar strzelaniny może być obywatelka Polski, która pracowała jako kelnerka w palarni fajek wodnych „Arena” – podaje w czwartek po południu „Die Welt”.

mid-epa08230005
fot. PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Pozostałe ofiary to w większości młode osoby pochodzenia tureckiego. Jedna z zamordowanych osób miała też pochodzić z Bośni.

Zobacz także

Strzelanina w Hanau. Sprawca to skrajny prawicowiec

Wiadomo, że zabójca był obywatelem Niemiec, miał pozwolenie na broń i uprawiał strzelectwo sportowe. Wstępne ustalenia wskazują, że Tobias R. działał z pobudek skrajnie prawicowych. Niemiecka Federalna Prokuratura Generalna (BGA), która w czwartek przejęła śledztwo w sprawie, traktuje morderstwa jako możliwy zamach terrorystyczny.

Jak podały media, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, kilka dni przed zamachem mężczyzna opublikował na YouTube wideo, w którym zwraca się do Amerykanów i apeluje, żeby się "obudzili". R. utrzymywał, że w USA istnieją podziemne obiekty wojskowe, w których są zabijane dzieci. W tej wiadomości nie ma jednak sugestii o planowanym zamachu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Die Welt