Zamknij

Bijatyka z udziałem 200 osób na lotnisku w Niemczech. Policja użyła gazu łzawiącego

Redakcja
23.01.2018 08:09
Bijatyka z udziałem 200 osób na lotnisku w Niemczech. Policja użyła gazu łzawiącego
fot. Twitter

Około dwustu osób wzięło udział w bijatyce, do której doszło w hali odlotów lotniska w Hanowerze. Przyczyną awantury była operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w Syrii.

Na lotnisku w niemieckim Hanowerze Kurdowie protestowali przeciwko tureckiej ofensywie. Można było usłyszeć hasła typu: „Erdogan faszysta” czy „Erdogan terrorysta”.

Przepychanki doprowadziły do regularnej bijatyki między Turkami i uczestnikami kurdyjskiej manifestacji. Policja zmuszona była użyć gazu łzawiącego i rozdzielać uczestników siłą.

Zobacz także

O planowanej ofensywie Turcja ostrzegała od dawna. 9 stycznia Erdogan zapowiedział, że jego kraj podejmie działania wojenne w Afrinie oraz w Manbidżu, około 100 kilometrów na wschód. Od tego momentu w wielu niemieckich miastach dochodzi do antytureckich manifestacji i incydentów.

Zobacz także

Siły tureckie wydały oświadczenie informujące, że ofensywa, której nadano nazwę „Gałązka oliwna”, ma na celu ochronę granic Turcji, „zneutralizowanie” kurdyjskich bojowników w enklawie Afrin i uwolnienie tamtejszej ludności od „ucisku i opresji”.

RadioZET.pl/SI