Zamknij

Pijany kierowca wjechał w rodzinę. 6-latka umierała, przygnieciona do ściany

05.10.2022 13:13

Do wypadku doszło w miejscowości Hartha w Niemczech. Pędzące bmw wjechało w rodzinę, która czekała na przystanku na autobus. Zginęła sześcioletnia dziewczynka Chayenne - podało The Mirror.

6-latka śmiertelnie potrącona przez pijanego kierowcę
fot. Shutterstock/Zdjęcie ilustracyjne

Wypadek zdarzył się w piątek wieczorem w miejscowości Hartha w Saksonii. Kierowca bmw stracił panowanie nad samochodem i wjechał w przystanek, na którym matka z trójką dzieci czekała na autobus.  

Samochód uderzył w sześcioletnią dziewczynkę. Dziecko zostało uwięzione między ścianą budynku, a rozbitym bmw. Sześciolatka zginęła na miejscu z powodu poważnych obrażeń.

Wypadek w miejscowości Hartha. Nie żyje 6-latka

Policja w Chemnitz aresztowała kierowcę, 30-letniego Węgra, pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Okazało się również, że mężczyzna był pijany - miał 1 promil alkoholu we krwi, co jest dwudziestokrotnością dopuszczalnego limitu w Niemczech. 

Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca trzy tygodnie przed wypadkiem stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Chwilę po śmiertelnym potrąceniu dziewczynki wysiadł z samochodu i próbował uciec. Zatrzymali go dwaj świadkowie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/The Mirror