Zamknij

Zaszczepieni rodzice zabrali synka na Hawaje. Dziecko zmarło na COVID-19

29.04.2021 12:00
szpital covidowy
fot. JACK TAYLOR/AFP/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Na Hawajach zmarł niespełna 10-letni chłopiec, który zaraził się koronawirusem. Dziecko podróżowało z rodzicami, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19.

Służba zdrowia na Hawajach potwierdziła pierwszą śmierć dziecka z powodu COVID-19. Chłopiec zaczął odczuwać objawy zakażenia tuż po przybyciu na wyspy. Dokładny wiek nie został ujawniony. Wiadomo, że chłopiec miał niespełna 10 lat oraz inne choroby. Nie został przebadany na obecność koronawirusa przed przybyciem na Hawaje. Źle się poczuł już na wyspach i został hospitalizowany.

Hawaje. Niespełna 10-letnie dziecko zmarło na COVID-19 na Hawajach

- Mogę powiedzieć, że oboje rodzice zostali w pełni zaszczepieni. Mieli także negatywny wynik na obecność koronawirusa przed podróżą z kontynentu na Hawaje - mówił Brooks Baehr, rzecznik Hawajskiego Departamentu Zdrowia, cytowany przez portal hawaiinewsnow.com. Jak dodał, chłopiec mógł się zarazić jeszcze przed podróżą lub podczas jej trwania.

Pediatra dr Nadine Salle oświadczyła, że takie przypadki są niezwykle rzadkie. Większość dzieci, które chorują na COVID-19, ma łagodne objawy w postaci kataru, bólu mięśni czy lekkiej gorączki. - Kiedy opłakujemy wszystkie ofiary Covid-19, informacja o śmierci dziecka z powodu tego wirusa jest szczególnie bolesna. Składamy kondolencje rodzinie i bliskim chłopca – mówił cytowany przez usatoday.com gubernator Hawajów David Ige.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby przyjeżdżające na Hawaje, które mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, nie muszą przechodzić 10-dniowej kwarantanny. Z kolei dzieci poniżej piątego roku życia nie muszą być badane przed przyjazdem.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w USA zmarło z powodu koronawirusa 573 536 osób. Co najmniej 240 ofiar śmiertelnych stanowiły dzieci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/hawaiinewsnow.com/usatoday.com/Fox News/news.yahoo.com