Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Socjaliści walczą z hipsterskim jedzeniem na miejskich pływaliach

27.06.2017 17:56
xxx wiadomosci

W szwajcarskim Bernie Partia Socjalistyczna wystąpiła z pilnym wnioskiem do rady miasta, aby zajęła się kwestią cen posiłków na publicznych basenach. Dziennik „Der Bund” opisuje problem „hipsterskiego jedzenia”, które opanowało pływalnie.

Socjaliści walczą z hipsterskim jedzeniem na miejskich pływaliach fot. Pexels.com

Jak podaje szwajcarski dziennik, na miejskich pływalniach w Bernie jedzenie można kupić jedynie w modnych food truckach. Posiłki tam są dobrej jakości, jednak ich cena pozostawia wiele do życzenia nawet dla Szwajcarów. „Organiczny” hot-dog kosztuje 9,50 franka, czyli w przeliczeniu 37 złotych. To dwa razy więcej niż tradycyjny hot-dog w innych miejscach.

Hot-dogi dla wszystkich

"Hot-dogi dla wszystkich, a nie dla nielicznych" – to hasło Szwajcarskiej Partii Socjalistycznej i jej młodzieżówki. Chcą oni, aby poza drogimi „hipsterskimi” miejscami, były też punkty gastronomiczne ze standardowym asortymentem o niższych cenach.

– Podwyżka cen spowodowała wykluczenie osób z niskimi dochodami, zwłaszcza rodzin, i satysfakcjonująca wizyta na basenie stała się bardzo trudna – mówi Barbara Keller, członek zarządu JUSO (młodzieżowej sekcji Partii Socjalistycznej) w Bernie. W czerwcu JUSO w ramach protestu rozdali 200 darmowych hot-dogów przed basenem.

Zobacz, ile jedzenia marnuje się na świecie:

RadioZET.pl/Rp.pl/Der Bund/strz

Oceń