Zamknij

Groźny krokodyl uciekł z hodowli. Trwają gorączkowe poszukiwania. Jest agresywny

08.06.2020 20:40
Krokodyl
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Od kilku dni zespół składający się z kilkunastu policjantów oraz biologów poszukuje krokodyla w rzece Duero, w północno-zachodniej Hiszpanii. Zwierzę waży 150 kilogramów. Eksperci twierdzą, że jest bardzo agresywne.

Członkowie zespołu poszukiwawczego w rozmowie z lokalnymi mediami poinformowali, że krokodyl został wypuszczony lub uciekł "jakiś czas temu" jednemu z hodowców. Eksperci dodali, że wraz z rozpoczętą akcją poszukiwawczą, potwierdził się "najgorszy scenariusz".

Poszukiwania agresywnego krokodyla

Dziennik “Diario de Valladolid” w poniedziałek ujawnił, że obecność żerującego krokodyla w rejonie rzeki Duero i jej dopływu Pisuergi potwierdzają znalezione na brzegach resztki ryb, na których widać ślady zębów gada. Hiszpańska gazeta ustaliła, że pływające zwierzę w Duero to krokodyl nilowy — drugi największy na świecie gad. Długość krokodyla dochodzi najprawdopodobniej do dwóch metrów.

Zobacz także

Okaz zauważony w rzece w Hiszpanii potrafi pokonywać duże dystanse. Był widziany w rejonie miasta Simancas oraz Tordesillas. Te miejscowości dzieli dystans 20 kilometrów. Biolodzy twierdzą, że gad zmierza w stronę granicy z Portugalią. Informacje o groźnym krokodylu przemierzającym rzekę dotarły już do Portugalii. Niektórzy internauci obawiają się, że groźny gad przedostanie się z nurtem rzeki na portugalską stronę.

Zobacz także

“Observador”, hiszpański dziennik zwraca uwagę na skuteczność zakładanych przez hiszpańskich biologów pułapek — według niektórych nie są one dobre, bo ten gatunek krokodyla może nie jeść przez cały rok.

RadioZET.pl/PAP