Zamknij

Polscy turyści utknęli w Hiszpanii! Jest komunikat MSZ

Redakcja
22.09.2017 21:41
Hiszpania
fot. Wikimedia.Commons

Ponad 100 polskich turystów utknęło w Hiszpanii - informację dostaliśmy na Czerwony Telefon Radia ZET. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało już Radiu ZET komunikat w tej sprawie.

W większości są to młodzi ludzie, którzy pojechali na tygodniowe wakacje do kurortu Lloret de Mar z biurem podróży Travel Models. W piątek mieli wracać do kraju - okazało się jednak, że nie mają czym, ponieważ biuro nie podstawiło żadnych autokarów.

Część turystów na własną rękę wróciła samolotami, część jednak została w Hiszpanii. Zajął się nimi Konsul RP w Barcelonie. Turyści noc spędzą w hostelu wynajętym dla nich przez polskie władze.

A oto treść wiadomości, jaką Radio ZET otrzymało ze strony Biura Prasowego polskiego MSZ:

"Szanowna Pani Redaktor,

przekazujemy poniżej informację MSZ w związku z sytuacją polskich turystów w Lloret de Mar w Hiszpanii:

Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia dotyczącego sytuacji ok. 120-osobowej grupy polskich obywateli w Lloret de Mar Ministerstwo Spraw Zagranicznych i polska służba dyplomatyczno-konsularna w Hiszpanii podjęły działania, aby osoby te, które zakończyły pobyt turystyczny w Katalonii, otrzymały właściwą opiekę.

Obecnie na miejscu przebywa grupa około 70 polskich obywateli. Pozostali turyści ­- posiadając odpowiednie środki pieniężne - zdecydowali się na powrót do Polski na własną rękę.

MSZ dokłada wszelkich starań, by polscy turyści pozostający w Lloret de Mar otrzymali wszelką niezbędną pomoc. Na miejsce dojechał konsul z Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie. Turystom zapewniony zostanie nocleg ze śniadaniem. Służba konsularna pracuje nad zapewnieniem jak najszybszego i bezpiecznego powrotu polskich turystów do kraju.

Z wyrazami szacunku,

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych"

RadioZET.pl/ID/MP