Zamknij

Niepokojący bilans koronawirusa w Hiszpanii. Ponad tysiąc ofiar epidemii

20.03.2020 14:50
Koronawirus Hiszpania
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Hiszpania cierpi walcząc z koronawirusem. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam znaczny wzrost zakażeń i zgonów. W liczbie ofiar Hiszpania ustępuje jedynie Chinom, Włochom i Iranowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Hiszpania zaostrza rygor w walce z koronawirusem. Niepokój wzbudzają statystyki nowych zakażeń i zgonów wskutek powikłań po Covid-19.

Zobacz także

Tamtejszy resort zdrowia podał dziś najnowsze dane w związku z pandemią koronawirusa. Tylko w ciągu doby w Hiszpanii zmarło 235 ofiar nowego koronawirusa.

Pomiędzy czwartkowym a piątkowym popołudniem w Hiszpanii przybyło 235 nowych ofiar śmiertelnych Covid-19, co oznacza, że łącznie zmarły już w tym kraju 1002 osoby z koronawirusem

- poinformowało ministerstwo zdrowia w Madrycie.

W ciągu doby przybyły w Hiszpanii 2833 zachorowań na Covid-19. Od początku epidemii zarażonych jest ponad 20 tys. mieszkańców kraju. Najwięcej chorych jest na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu (6777), gdzie zmarło już 498 osób.

Drugim ogniskiem wirusa w Hiszpanii jest północny-wschód Katalonii. Dotychczas zachorowało tam 3270 osób, a 82 pacjentów zmarło. Koronawirusowi opiera się, według oficjalnych statystyk, region Murcii.

mid-epa08308548
fot. PAP/EPA/ENRIC FONTCUBERTA

RadioZET.pl/PAP/Twitter