Zamknij

Śmiertelne ulewy i powodzie na północy Hiszpanii. Służby mówią o co najmniej 4 ofiarach [GALERIA]

Redakcja
24.01.2019 15:45
Śmiertelne ulewy i powodzie na północy Hiszpanii. Służby mówią o co najmniej 4 ofiarach [GALERIA]
fot. PAP/EPA

Ulewne deszcze i powodzie w północnej Hiszpanii zabiły już co najmniej cztery – poinformowały lokalne służby ratunkowe. Trzeba było ewakuować szpital, szkoły zostały zamknięte.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z powodu intensywnym opadów deszczu odcięte są drogi i trasy kolejowe. Ze szpitala we wsi Arriondas trzeba było ewakuować pacjentów. W pięciu szkołach odwołano zajęcia.

Zobacz także

Ulewy i powodzie na północy Hiszpanii zabiły już co najmniej 4 osoby. 62-letni mężczyzna zginął po tym, jak na jego samochód spadły skały. Nie żyje też 70-letni kierowca samochodu, pod którym osunęła się droga. Jego auto zjechało do wąwozu.

Jak podają służby, bardzo trudne warunki pogodowe przyczyniły się też do wypadku, w którym zginął 42-letni mężczyzna. Ciało czwartej ofiary, 41-latka, znaleziono w czwartek rano w rzece. Jego zaginięcie rodzina zgłosiła dzień wcześniej.

„Asturia jest pogrążona w żałobie” – napisała na Twitterze, reprezentująca ten północny region hiszpańska polityk Adriana Lastra. Jak dodała, „całą solidarność i wsparcie kieruje do przyjaciół i rodzin ofiar”.

RadioZET.pl/AFP/JŚ