Zamknij

Hiszpanie walczą jak Włosi. Niektórym chorym na Covid-19 odmawiają leczenia

22.03.2020 16:00
Koronawirus Hiszpania
fot. PAP/EPA/Madrid Regional Government

Dramatyczna walka z koronawirusem w Hiszpanii. Tamtejszy resort zdrowia podał, że w ciągu ostatniej doby wskutek Covid-19 zmarło blisko 400 osób. Tamtejsi medycy stoją w obliczu dramatycznego wyboru, z jakim zmagają się już Włosi – selekcjonują pacjentów, których będą leczyli szpitalnie.

W Hiszpanii koronawirus wciąż roznosi się na wielką skalę. Rządowe statystyki wyglądają coraz gorzej – tylko w ciągu doby na Covid-19 zmarło 394 mieszkańców, a zakaziło się 3 646.

Zobacz także

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w Hiszpanii do 1720, a zakażonych do 28,5 tysiąca. Pozytywem jest fakt, że w ciągu ostatniej doby odnotowano mniej zakażeń niż w nocy z piątku na sobotę (5 tys.).

Władze sanitarne Hiszpanii podały, że najwięcej ofiar (ponad 800) – zanotowano do dziś na terenie wspólnoty autonomicznej Madrytu. W rejonie stolicy zakażonych po przebadaniu jest prawie 9 tys. ludzi.

Dramat lekarzy. Z braku łóżek wybierają których pacjentów z Covid-19 leczyć

Hiszpańscy medycy stanęli dziś przed fatalnym dylematem, z którym mierzą się już we Włoszech. Służba zdrowia nie nadąża za ciężko rokującymi pacjentami – od soboty na terenie Madrytu część szpitali z powodu braku łóżek odmawia przyjmowania zakażonych koronawirusem.

Zobacz także

Kilkuset nowych pacjentów trafiło do szpitala polowego, otwartego w sobotę po południu przez wojsko na terenie targów IFEMA.

mid-epa08312953
fot. PAP/EPA/Madrid Regional Government

Podobna placówka działa w stolicy Katalonii, Barcelonie. To drugi z newralgicznych rejonów dotknięty przez epidemię. Do niedzielnego popołudnia zanotowano tam łącznie 122 zgony oraz ponad 4200 infekcji koronawirusem.

RadioZET.pl/PAP/