Zamknij

Piekło w Hiszpanii trwa. Nagrania pokazują ogrom zniszczeń [WIDEO]

Redakcja
25.06.2017 20:23
Piekło w Hiszpanii trwa. Nagrania pokazują ogrom zniszczeń [WIDEO]
fot. Twitter

Około 2000 osób ewakuowano w niedzielę z placu kempingowego, schroniska turystycznego i kilku wsi w regionie miasta Moguer na południowym zachodzie Hiszpanii z powodu pożaru pobliskiego lasu - podały lokalne władze. Pożar sprawił, że kilka dróg było nieprzejezdnych. W mediach społecznościowych pojawiły się setki nagrań, które obrazujące niszczycielską siłę ognia. 

Zobacz także

W walce z żywiołem w niedzielę wieczorem uczestniczyło ok. 550 strażaków i żołnierzy, do akcji skierowano także 21 samolotów gaśniczych i śmigłowców. Gaszenie pożaru jest utrudnione przez bardzo ciepły wiatr wiejący ze zmiennych kierunków - poinformowała szefowa władz regionu Andaluzja, Susana Diaz, cytowana przez agencję dpa.

Przyczyna pożaru jest na razie nieznana, władze nie wykluczają celowego podpalenia lub mimowolnego zaprószenia ognia - podkreśliła Diaz. Jak dodała, najbardziej niebezpieczna sytuacja panuje w okolicach parku narodowego Donana - jednego z najważniejszych rezerwatów w kraju, w którym występuje zagrożony wyginięciem ryś iberyjski.

Zobacz także

Ogień pojawił się w okolicach Moguer w prowincji Huelva w sobotę wieczorem. Pożar jest traktowany przez służby ratunkowe jako maksymalne zagrożenie.

Zobacz także

W związku z falą upałów prowincja Huelva, tak jak większość Hiszpanii, jest zagrożona pożarami. W sąsiedniej Portugalii w ub. tygodniu w wyniku pożaru lasu zmarły 64 osoby.

Piekło Hiszpanii trwa. NAGRANIA obrazują ogrom zniszczeń

RadioZET.pl/PAP/DG