Zamknij

270 psom obcięto struny głosowe. Tak chciano ukryć nielegalną hodowlę

25.01.2020 15:09
270 psom obcięto struny głosowe
fot. policia.es

Hiszpańska policja odkryła nielegalną hodowlę psów w jednym z domów w Madrycie. Czworonogi miały obcięte struny głosowe, żeby nie mogły szczekać i wzbudzać podejrzeń sąsiadów. W związku z procederem aresztowanych zostało pięć osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W nielegalnej hodowli w Madrycie, policjanci naliczyli łącznie 270 psów, głównie rasy chihuahua. Pseudohodowla ukryta była w piwnicy jednego z domów. Jak czytamy na stronie internetowej hiszpańskiej policji, była ona podzielona na trzy sekcje: rozpłodową, sprzedaży oraz sekcję psów gotowych do rozmnażania.

Zobacz także

W piwnicy policjanci znaleźli także rozkładające się ciała dwóch psów. Były one owinięte w gazety.

Zobacz także

Podczas interwencji, policjanci odkryli jeszcze jedną szokującą rzecz. – Niektóre psy zwróciły naszą uwagę wyjątkowo słabym szczekaniem. Po odpowiednich badaniach wyszło na jaw, że przeszły zabieg wycięcia strun głosowych – tłumaczy jeden z funkcjonariuszy i dodaje - Zabiegi były przeprowadzane po to, żeby psy nie szczekały i nie alarmowały sąsiadów nieświadomych istnienia nielegalnej hodowli.

W związku z nielegalnym handlem zwierzętami, policja zatrzymała pięć osób. Wśród nich byli dwaj weterynarze, którzy zapewniali psom opiekę medyczną i wszczepiali im lokalizujące ich chipy. Wstępne wyniki śledztwa wskazują na to, że grupa miała do tej pory zarobić na nielegalnym handlu ok. 2 miliony euro.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Policia.es