Zamknij

Duże ognisko koronawirusa po imprezie w szpitalu. "Wszyscy byli w pełni zaszczepieni"

08.12.2021 12:18
oddział intensywnej terapii
fot. Vitaly Timkiv/SPUTNIK Russia/East News (zdj. ilustracyjne)

68 osób, które uczestniczyły w dużym przyjęciu bożonarodzeniowym w hiszpańskiej Maladze, zaraziło się koronawirusem. Jak informują władze - zakażeni to lekarze i pielęgniarki z tamtejszego szpitala. Praca placówki jest sparaliżowana.

Większość osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, to medycy. Lekarze i pielęgniarki pracują na oddziale intensywnej terapii w szpitalu regionalnym w Maladze. 

Organy służby zdrowia poinformowały, że w ubiegłą środę medycy uczestniczyli w przyjęciu, w którym wzięło udział około 170 osób. Wszyscy goście uzyskali negatywny wynik testów antygenowych przed wydarzeniem, ale teraz połowa musi zostać poddana izolacji.

Malaga. Duże ognisko koronawirusa po imprezie bożonarodzeniowej w szpitalu

"Zakażeni pracownicy byli w pełni zaszczepieni i nie wykazują żadnych objawów" - poinformowano. Według lokalnych mediów pracę lekarzy i pielęgniarek oddziału intensywnej terapii wykonują teraz medycy z innych oddziałów placówki w Maladze.

Wybuch tego ogniska zwiększył obawy dotyczące rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 podczas wydarzeń towarzyskich w okresie świątecznym. Andaluzyjska służba zdrowia zaleciła personelowi szpitala, aby nie brał udziału w przyjęciach bożonarodzeniowych. W poniedziałek hiszpański premier Pedro Sánchez zaapelował o zachowanie ostrożności w czasie świąt. - Nie możemy tracić czujności – powiedział dziennikarzom.

W Hiszpanii do poniedziałkowego wieczora służby medyczne potwierdziły 12 przypadków nowego wariantu koronawirusa Omikron. Połowa z nich dotyczy popularnej wśród turystów wyspy Majorka.

RadioZET.pl/BBC.com

C