Zamknij

11-latka urodziła dziecko. Ojcem 14-letni brat dziewczynki

Redakcja
07.02.2018 10:22
11-latka urodziła dziecko. Ojcem 14-letni brat dziewczynki
fot. Pixabay

Hiszpania wstrząśnięta szokującymi ustaleniami mediów. W Murcji 11-latka urodziła zdrowe dziecko. Policja podejrzewa, że ojcem noworodka jest 14-letni brat dziewczynki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informują media z Półwyspu Iberyjskiego, dziewczynka uskarżała się na bóle brzucha. Zaniepokojeni rodzice 11-latki wezwali do domu pogotowie, myśląc, że ich córka ma problem z jelitami. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala Virgen de la Arrixaca. Po szczegółowych badaniach okazało się, że dziewczynka jest w ostatniej fazie porodu. 

Zobacz także

W sprawie prowadzone jest policyjne dochodzenie. Według relacji portalu elespanol.com hiszpańscy funkcjonariusze twierdzą, że ojcem dziecka jest 14-letni brat dziewczynki. Służby czekają na wyniki przeprowadzonych testów DNA

Kiedy zrobić test ciążowy, aby wynik był wiarygodny?

Szef regionalnego resortu zdrowia Manuel Villegas określił sprawę jako „priorytetową”. Ministerstwo zaoferowało swoją pomoc dla rodziny. Villegas poprosił media i opinię publiczną o wstrzymanie się z ocenianiem 11-latki. 

Hiszpania nie pierwszy raz spotyka się z przypadkiem ciąży w tak młodym wieku. W październiku 2010 roku w szpitalu Jarez dziecko urodziła 10-latka.

RadioZET.pl/The Local/DG