Zamknij

Ogromna kula gradu zabiła małą dziewczynkę. Trwa walka z nawałnicą

31.08.2022 13:32

20-miesięczna dziewczynka zmarła po tym, jak uderzyła w nią ogromna kula gradu. Dziecko zostało trafione w głowę. Śmiercionośne gradobicie dotknęło miasto La Bisbal d'Empordà w katalońskiej prowincji Girona.

gradobicie w hiszpanii
fot. Meteocat

Niszczycielskie gradobicie, jakie przeszło 30 sierpnia przez miasto La Bisbal d'Empordà w prowincji Girona w Hiszpanii, zabiło 20-miesięczną dziewczynkę. Ogromna kula gradu trafiła dziecko w głowę.

Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala Trueta de Girona. Niestety, zmarła dzień później nad ranem. Lokalne media piszą, że kule gradu, jakie spadły w La Bisbal d'Empordà, miały średnicę ponad 10 cm.

Hiszpania. Kula gradu zabiła małą dziewczynkę

Gradobicie spowodowało liczne szkody w mieście. Uszkodzone zostały samochody, dachy budynków i liczne obiekty. Według danych Servei Meteorològic de Catalunya podobnego gradobicia nie odnotowano od 20 lat. Wydane wcześniej alerty prognozowały, że grad może mieć średnicę ok. 2 cm.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec niebezpiecznej pogody w regionie. Cały czas obowiązują pomarańczowe i żółte alerty związane z intensywnymi opadami deszczu i gradu. W Barcelonie może spaść nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy w ciągu godziny.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ El Pais