Zamknij

W Hiszpanii piąta fala koronawirusa uderzyła ze zdwojoną siłą. Nie żyje 5-latek

24.07.2021 18:04
koronawirus
fot. OSCAR DEL POZO/AFP/East News

Koronawirus rośnie w siłę w Europie. W ciągu ostatnich 24 godzin w Hiszpanii zanotowano 31,1 tys. zakażeń, czyli najwięcej od stycznia — podał resort zdrowia tego kraju. Rośnie też liczba zgonów.

Europa notuje wzrosty zakażeń koronawirusem. W Hiszpanii w szpitalach przybywa pacjentów. Ministerstwo zdrowia w Madrycie wskazało, że we wszystkich regionach kraju szybko rośnie liczba osób na oddziałach intensywnej terapii z powodu Covid-19. W piątek było ich łącznie prawie 8 tys., czyli podobnie jak podczas czwartej fali koronawirusa w styczniu 2021 r.

Ministerstwo Zdrowia w Hiszpanii: wzrosła dynamika zgonów

Z szacunków ministerstwa zdrowia wynika, że w całym kraju liczba infekcji przypadających na 100 tys. obywateli przekracza już 677. Przed tygodniem było ich 537.

Resort sprecyzował, że wyraźnie wzrosła też dynamika zgonów na Covid-19, a podczas ostatniej doby zmarło 27 pacjentów. Jednym z nich jest pięcioletni chłopiec z Wysp Kanaryjskich.

W sumie już w Hiszpanii po infekcji koronawirusem zmarło 81,2 tys. osób, a zachorowało 4,28 mln, z czego najwięcej na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu, Katalonii i Andaluzji.

W wieczornym komunikacie rząd Hiszpanii podał, że już 53,5 proc. populacji tego kraju zakończyło szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

W piątek minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias ogłosiła, że jej kraj będzie szczepić przeciwko Covid-19 obywateli co roku. Dodała, że w ostatnich dniach rząd zawarł umowy z koncernami Pfizer i Moderna na dwuletnie dostawy tych preparatów. Zapowiedziała też, że gabinet Pedro Sancheza planuje podawać trzecią dawkę szczepionki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP