Zamknij

Pod nogami uczestników festiwalu runęła platforma. Dziesiątki rannych [WIDEO]

Redakcja
13.08.2018 07:16
Hiszpania
fot. Twitter/Faro de Vigo

Podczas odbywającego się w Vigo, na północy Hiszpanii, festiwalu muzyczno-sportowego tuż przed północą w niedzielę zawaliła się drewniana platforma, na której stali uczestnicy koncertu. Rany odniosły dziesiątki osób – informuje w poniedziałek portal BBC News.

Jak podano, poważne obrażenia odniosły cztery osoby. Policja potwierdziła, że nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Do wypadku doszło podczas koncertu rapera z Majorki Relsa B w czasie festiwalu kultury miejskiej „O Marisquino”. Według lokalnych mediów ratownicy pomogli w sumie już około 130 osobom – z powodu odniesionych ran lub szoku.

„Drewniana platforma ustawiona na wybrzeżu miała 3 metry wysokości, 30 metrów długości i 10 szerokości. Niektórzy z uczestników koncertu po jej zawaleniu wpadli do oceanu. Po wypadku wybuchła panika” – pisze BBC.

Na miejscu zdarzenia pracują ratownicy oraz nurkowie, którzy sprawdzają, czy nikt nie utknął między elementami zwalonej konstrukcji. Dwie godziny po wypadku na stronie internetowej festiwalu informowano, że trwają poszukiwania jeszcze czterech osób.

RadioZET.pl/PAP/MP