Zamknij

Tragiczny wypadek na placu zabaw. Zmarła druga dziewczynka

PAP
10.01.2022 12:24
Tragiczny wypadek na placu zabaw. Zmarła druga dziewczynka
fot. Twitter/Straż Pożarna w Walencji

W Szpitalu Klinicznym w Walencji zmarła w poniedziałek rano czteroletnia dziewczynka ranna 5 stycznia w wypadku na placu zabaw w mieście Mislata, na wschodzie Hiszpanii. W sumie w zdarzeniu tym zginęło dwoje dzieci, a siedmioro zostało rannych. 

Wypadek na terenie prowizorycznego placu zabaw w mieście Mislata zdarzył się 5 stycznia wieczorem. Z okazji lokalnego festynu, dla dzieci otwarto dmuchany zamek. Wskutek silnego podmuchu wiatru zamek się przewrócił - kilkoro dzieci zostało przygniecionych, a dwie dziewczynki doznały poważnych obrażeń po upadku z dużej wysokości.

O zgonie dziewczynki poinformowały władze Mislaty. W komunikacie podano, że w związku z tragicznym zdarzeniem wprowadzona zostaje 48-godzinna żałoba na terenie całej gminy Mislata, odwołane są wszystkie wydarzenia zaplanowane do środowego popołudnia.

Hiszpania. Tragiczny wypadek na placu zabaw. Zmarła druga dziewczynka

Pierwszą ofiarą była 8-latka, która nazajutrz po wypadku zmarła w szpitalu w Walencji. Obie dziewczynki, które poniosły śmierć, spadły z dużej wysokości na chodnik. Doznały poważnych urazów głowy.

 
Według policyjnego dochodzenia do wypadku przyczyniły się zaniedbania organizatora zabawy, który z powodu pogorszenia się pogody powinien zakazać dzieciom wstępu na dmuchany zamek. Śledczy potwierdzili też, że nie była ona w żaden sposób przytwierdzona do podłoża.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Zatyka/oprac. AK

C