Zamknij

Wjechał autem w ogródki restauracyjne. Ranił 11 osób, jedna walczy o życie

19.07.2021 20:56

Kierowca samochodu osobowego staranował w poniedziałek po południu kilka ogródków restauracyjnych w Marbelli, popularnym kurorcie na południu Hiszpanii. Ranił co najmniej 11 osób, jedna z nich walczy o życie. Policja wykluczyła motyw terrorystyczny.

Hiszpania. Wjechał samochodem w ogródki. Ranił 11 osób
fot. screen El Aguijón/Twitter

Kierowca samochodu wjechał w poniedziałek po południu w ogródki restauracyjne w hiszpańskim kurorcie Marbella. Służby medyczne regionu Andaluzji podały, że stan jednej z osób poszkodowanych w zdarzeniu jest bardzo ciężki. Kobieta trafiła na oddział OIOM.

Pozostałe osoby odniosły lżejsze obrażenia. Z wieczornego komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że funkcjonariuszom udało się już zatrzymać sprawcę zdarzenia. Portal 20 Minutos podał, że okazał się nim 30-letni obywatel Hiszpanii.

Hiszpania. Staranował samochodem ogródki restauracyjne. Rannych zostało 11 osób

Jak podała madrycka agencja Europa Press, do tragicznej sytuacji doszło po godz. 15.10 przy jednej z głównych ulic Marbelii. Nieznane są przyczyny zdarzenia z udziałem 30-latka, który zjechał z drogi i staranował kilka ogródków restauracyjnych oraz przechodniów.

Lokalne media donoszą, że w pierwszych minutach po zdarzeniu w okolicach miejsca tragicznego zdarzenia wybuchła panika, a ludzie chowali się w lokalnych sklepach, obawiając się ataku terrorystycznego. Policja, jak podaje 20 Minutos, wykluczyła jednak, aby zdarzenie było formą zamachu.

Do poniedziałkowego wieczora wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, a policja bada okoliczności zdarzenia. Według śledczych kierowca auta w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków.

RadioZET.pl/PAP/20 Minutos