Zamknij

Wypadek na autostradzie w Hiszpanii. Trzech Polaków nie żyje

Redakcja
01.05.2017 20:37
Hiszpania
fot. Twitter/112 Region de Murcia

Trzech Polaków zginęło w poniedziałek w wypadku samochodowym na autostradzie A7 w rejonie Murcji w południowo-wschodniej Hiszpanii. Na razie nieznane są dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Informacje podane przez RMF FM potwierdziło PAP polskie MSZ. „W wypadku zmarło trzech obywateli RP” - poinformował szef Biura Rzecznika Prasowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jakub Wawrzyniak.

Do wypadku doszło w poniedziałek wcześnie rano. Z relacji lokalnych mediów wynika, że dyżurni służb ratunków zgłoszenie o wypadku otrzymali przed godziną 4 czasu lokalnego.

Śmierć poniosło trzech mężczyzn: jeden w wieku 32 lat i dwóch trzydziestolatków. Polskie MSZ nie potwierdza wieku ofiar ze względu na ochronę prywatności. Nie podaje również szczegółowych informacji w jakich okoliczność doszło do wypadku. „- Placówka dyplomatyczna w Madrycie monitoruje sprawę na bieżąco i pozostaje w kontakcie z lokalnymi służbami”  - powiedział Wawrzyniak.

Jak podaje PAP, zderzyły się trzy samochody. Polacy jechali volkswagenem i zderzyli się z audi oraz mercedesem. Dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały ciężko ranne, a pozostałe dwie doznały lekkich obrażeń. Jeden z poszkodowanych zmarł po przewiezieniu do szpitala Virgen de la Arrixaca w Murcji.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. Wawrzyniak potwierdził, że wciąż prowadzone jest w tej sprawie śledztwo.

RadioZET.pl/PAP/MP