Zamknij

Holandia: policja rozbiła rumuński gang złodziei iPhone’ów. Kradli z jadących ciężarówek

Redakcja
31.07.2017 21:57
Holandia: policja rozbiła rumuński gang złodziei iPhone’ów. Kradli z jadących ciężarówek
fot. Pixabay

Holenderscy policjanci pochwalili się w poniedziałek rozbiciem i zatrzymaniem rumuńskiego gangu złodziei iPhone’ów. Przestępcy kradli nowe smartfony bezpośrednio z ciężarówek podczas jazdy na autostradzie. Straty z ostatniego "skoku" wyceniono na pół miliona euro (2,1 mln złotych), a podobnych było co najmniej 17.

Policyjne śledztwo doprowadziło mundurowych do pięcioosobowego gangu złodziei. Obywatele Rumunii w wieku od 33 do 35 lat wyspecjalizowali się w kradzieżach iPhone’ów bezpośrednio z ciężarówek, gdy te jechały po autostradzie. Złodzieje podjeżdżali samochodem za ciężarówkę; jeden z nich wychodził przez dach, otwierał tylne drzwi i wchodził do środka. Po chwili podawał kartony swoim kolegom, jadącym tuż za ciężarówką.

Kradli bezpośrednio z jadących ciężarówek

Jak podaje holenderska policja takich kradzieży było co najmniej 17, a straty tylko za ostatni „skok” wynoszą pół miliona euro (2,1 mln złotych). Ostatnie przestępstwo zostało odnotowane w nocy z 24 na 25 lipca br.

Sceny jak z filmów sensacyjnych

Podobne kradzieże były zgłaszane na terenie całej Europy. Ten typ przestępstwa został już nazwany „metodą rumuńską”. Członkowie gangu w areszcie poczekają teraz na rozprawę przed sądem, który zadecyduje o ich przyszłości.

Podobna kradzież została zarejestrowana kamerą z policyjnego śmigłowca w 2012 r.:

 Alkohol, wyzwiska i przemoc. Czy tak wygląda prawdziwa twarz polskiej emigracji? Weź udział w dyskusji w serwisie MAM ZDANIE

RadioZET.pl/PAP/strz