Zamknij

Atak na polski sklep w Holandii. Właściciel z rana kłutymi, policja szuka napastników

11.06.2019 11:35
Holandia
fot. You Tube screen

Dwaj uzbrojeni napastnicy wtargnęli do prowadzonego przez Polaków sklepu w jednej z holenderskich miejscowości. Właściciel oraz jeden z pracowników zostali ranni, a policja poszukuje bandytów m.in. na podstawie udostępnionych w sieci nagrań.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 8 czerwca w miasteczku Terneuzen w południowej Holandii (blisko granicy z Belgią). Do prowadzonego przez Polaków sklepu wtargnęło dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże. Dostali się tam przez sklepowe zaplecze.

Zobacz także

Zarówno właściciel lokalu, jak i obecny na miejscu pracownik odnieśli ciężkie obrażenia – zostali dotkliwie pobici, a ten pierwszy dodatkowo niejednokrotnie pchnięty nożem. Trafił już do szpitala w Gandawie. Jego stan jest określany jako ciężki, ale stabilny.

Policja opublikowała w internecie nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać – choć niezbyt wyraźnie – dwóch podejrzanych uciekających ulicami miasta. „Obaj mężczyźni mają szczupłą budowę ciała. Jeden ma wzrost od 1,70 do 1,75 m w ciemnym ubraniu, a drugi od 1,80 do 1,85 m i miał na sobie zieloną koszulę. Mężczyzna w zielonej koszuli ma kręcone, ciemne włosy. Wyższy z mężczyzn miał krótką brodę i wąsy” – czytamy na polsatnews.pl.

RadioZET.pl/YouTube/polsatnews.pl