Zamknij

Atak nożownika w Holandii. Trzy osoby ranne

Redakcja
31.08.2018 13:14
Atak nożownika w Holandii. Trzy osoby ranne
fot. Twitter screen

Trzy osoby zostały ranne w piątek po ataku nożownika na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie - poinformowała holenderska policja. Wśród rannych jest sprawca, którego postrzelili policjanci. Na razie nie wiadomo, czy incydent był związany z terroryzmem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Policja oddała strzały do podejrzanego po incydencie z wykorzystaniem broni białej na dworcu Amsterdam Centraal" - napisano na koncie policji na Twitterze.

Wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala. Po zdarzeniu dworzec zamknięto, ale nie został ewakuowany. Z ruchu pociągów wyłączono dwa perony. Wstrzymano również ruch tramwajowy z przystanków na placu przed dworcem.

Na filmach opublikowanych w mediach społecznościowych widać, jak policja ewakuowała podróżnych z hali dworca głównego w stolicy Holandii. 

Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności ataku.

AFP zauważa, że każdego dnia przez główny dworzec kolejowy w Amsterdamie przewija się około 250 tys. ludzi. Ze stacji tej ruszają pociągi na amsterdamskie lotnisko Schiphol, a piątek jest dniem tygodnia, w którym na dworcu notuje się największy ruch pasażerski, m.in. ze względu na dużą liczbę turystów przybywających do miasta na weekend. 

RadioZET.pl/PAP/AFP/DG