Zamknij

Zginęło trzech nastolatków. Ich auto czołowo zderzyło się z karetką pogotowia

14.11.2021 16:06
wypadek w Holandii
fot. Youtube: Studio 040/ Screen

Trzech nastolatków zginęło, a jeden został poważnie ranny w wyniku zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia w Holandii. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w okolicach miejscowości Helmond na południu kraju.

Holandia. Jak informuje policja na Twitterze do zdarzenia doszło krótko po północy. Kierowany przez 16-latka samochód w pewnym momencie zjechał na sąsiedni pas i czołowo zderzył się z nadjeżdżającą karetką pogotowia, relacjonuje dziennik „Eindhovens Dagblad”.

Na miejscu zginęło trzech pasażerów samochodu osobowego - chłopców w wieku 15 i 16 lat. Poważnie ranny został czwarty pasażer. 15-latek walczy o życie w szpitalu.

Auto zderzyło się karetką pogotowia. Zginęło trzech nastolatków

Poszkodowani zostali także ratownicy medyczni jadący karetką. Jak informuje dziennik „De Telegraaf” ich obrażenia są niewielkie.

Policja przekazała, że na miejscu wypadku znaleziono butelkę z podtlenkiem azotu. Jest to popularny wśród młodzieży narkotyk. Na razie nie wiadomo, czy pochodziła ona z samochodu, czy też była już na miejscu, w którym doszło do tragedii.

Do poważnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło także w nocy z soboty na niedzielę na autostradzie A4 niedaleko Amsterdamu. W wyniku czołowego zderzenia zginął czteroletni chłopiec.

Policja aresztowała dwóch mężczyzn w wieku 27 i 26 lat, którzy znajdowali się w drugim samochodzie uczestniczącym w zdarzeniu. Z informacji podanej przez portal NOS wynika, iż byli oni pod wpływem alkoholu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

C