Zamknij

Bójka w samolocie. Agresywni pasażerowie nie chcieli założyć maseczek

04.08.2020 08:13
Samolot awantura
fot. Shutterstock

Obezwładnieniem dwóch agresywnych pasażerów zakończyła się awantura, która wybuchła na pokładzie samolotu holenderskich linii KLM. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu i nie chcieli nosić maseczek. Sprawy w swoje ręce wzięli jednak współpasażerowie. 

Do zdarzenia doszło w piątek na pokładzie samolotu holenderskich linii KLM, lecącym z Amsterdamu na Ibizę. Dwóch pasażerów zachowywało się agresywnie i nie miało na sobie wymaganych maseczek. Najprawdopodobniej byli to Brytyjczycy, będący pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

Sprawę nagłośnił dziennikarz zajmujący się tematyką lotniczą Menno Stewart, który prawdopodobnie znajdował się na pokładzie. Na swoim profilu na Instagramie udostępnił dwa filmiki z samolotowego zajścia. Na jednym z nich widać, jak współpasażerowie obezwładniają jednego z agresywnych mężczyzn. Widać, że nie ma on założonej maseczki ochronnej. Jego równie agresywny kolega także wdał się w awanturę z pozostałymi znajdującymi się na pokładzie.

Drugie wideo pokazuje cały incydent z nieco dalszej perspektywy. Widać też jak sprawcy całego zamieszania wyprowadzani są z samolotu. Gdy tylko bowiem maszyna wylądowała, obaj zostali aresztowani przez policję na Ibizie. 

- Dwóch nieposłusznych pasażerów odmówiło założenia maseczek, zaczepiając jednocześnie psychicznie i fizycznie. Na miejscu obaj zostali aresztowani, a bezpieczeństwo lotu w żadnym momencie nie było zagrożone - powiedział cytowany przez "The Independent" rzecznik linii KLM.

RadioZET.pl/Instagram/The Independent