Zamknij

Holandia. Eksplozja w trzypiętrowym domu. 9 osób rannych [AKTUALIZACJA]

Redakcja
27.01.2019 21:21
Haga
fot. AP/Associated Press/East News

Do co najmniej dziewięciu wzrosła liczba rannych w Hadze, gdzie w niedzielę prawdopodobnie przez wybuch gazu zawalił się trzypiętrowy budynek - podała straż pożarna. Pod gruzami uwięziona jest jedna osoba, ekipy poszukiwawcze zdołały nawiązać z nią kontakt. Wcześniej informowano o dwóch rannych osobach. 

Na razie nie ma informacji, by w wyniku wybuchu ktokolwiek zginął, choć nie wiadomo też, ile osób znajdowało się wewnątrz budynku. Na miejscu pracują ekipy ratunkowe z psami wyszkolonymi do poszukiwania zasypanych osób.

W wyniku eksplozji runęła frontowa fasada znajdującego się w dzielnicy Laakkwartier budynku, niszcząc kilka zaparkowanych przed nim samochodów.

Poważne szkody zostały wyrządzone także w przyległych budynków, ze względu na przesunięcie się fragmentów ścian zewnętrznych. Straż pożarna przeszukiwała także te budynki pod kątem poszkodowanych osób.

Zobacz także

Akcja ratunkowa posuwała się do przodu z trudnościami ze względu na bardzo zły stan budynku, który już wcześniej groził zawaleniem. Burmistrz Hagi Pauline Krikke w wydanym oświadczeniu mówiła o "strasznym nieszczęściu" i zapewniła, że ofiarom zostanie udzielona pomoc.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP