Zamknij

Chwile grozy w parku safari. Gepardy zaatakowały rodzinę [WIDEO]

Redakcja
11.05.2018 19:00
Chwile grozy w parku safari. Gepardy zaatakowały rodzinę [WIDEO]
fot. YouTube screen

W sieci opublikowano mrożące krew w żyłach nagranie z parku safari Beekse Bergen w holenderskim Tilburgu. Autor filmiku uchwycił moment, w którym rodzinę z małymi dziećmi zaczynają gonić gepardy. Turyści otarli się o śmierć. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna, który był świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, przyznał w rozmowie z holenderskimi mediami, że nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania ze strony dziennikarzy. Film publikowany przez agencje i media na całym świecie doczekał się miliona odsłon. 

Gepardy zaatakowały rodzinę z małymi dziećmi

Na nagraniu widać, jak rodzina z małymi dziećmi wysiada z samochodu i fotografuje leżące w pobliżu gepardy. Po chwili auto odjeżdża i zatrzymuje się kilkadziesiąt metrów dalej. Turyści znów wysiadają z samochodu, ale nie wiedzą, że za ich pojazdem ruszyły gepardy. 

Gdy zwierzęta podbiegają w stronę rodziny, turyści zaczynają uciekać do auta. Matka z dzieckiem na rękach rusza w stronę samochodu, odganiając zwierzęta ręką. Rodzinie udaje się bezpiecznie wsiąść do samochodu.  

Zobacz także

To nie pierwszy tego typu incydent w parku safari Beekse Bergen. W 2012 roku dwie kobiety z dziećmi wysiadły z samochodu. Gepard zaatakował 10-letniego chłopca, łapiąc go za ramię. Dziecko na szczęście przeżyło. 

RadioZET.pl/The Sun/TVP Info/DG