Mężczyzna chciał się podpalić w polskiej ambasadzie w Hadze

Redakcja
22.10.2018 21:03
Holandia Mężczyzna chciał się podpalić w polskiej ambasadzie
fot. Alexander Bakker/Twitter

Dramatyczne sceny rozegrały się w polskiej ambasadzie w holenderskiej Hadze. Mężczyzna, który wszedł na teren placówki, oblał się łatwopalną substancją i groził, że się podpali. Negocjacje prowadziła z nim miejscowa policja. W końcu sprawca zamieszania oddał się w ręce służb i został przetransportowany do szpitala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał holenderski dziennik "De Telegraaf", w poniedziałek nieznany mężczyzna wszedł do budynku polskiej ambasady i oblał się łatwopalną substancją.

Śledczy sprawdzają, czy nie były to żadne toksyczne składniki. Budynek ambasady na czas akcji został ewakuowany. O trudnością z tym związanych polska placówka informowała na Facebooku. 

Zobacz także

"Z powodu nadzwyczajnych okoliczności zmuszeni byliśmy, w dniu dzisiejszym 22.10.2018, zamknąć Ambasadę oraz Konsulat i wstrzymać przyjęcia interesantów" - napisali polscy dyplomaci.

Sprawca zamieszania przez kilka godzin nie chciał opuścić budynku dyplomatycznego grożąc, że się podpali. Na miejsce akcji został wezwany policyjny negocjator oraz znaczne siły bezpieczeństwa.

W końcu mężczyzna zgodził się oddać w ręce ratowników, którzy przewieźli go do szpitala. 

Zarówno tożsamość, jak i motywy działania sprawcy pozostają nieznane. 

Zobacz także

RadioZET.pl/De Telegraaf/PTD