Zamknij

Polscy pracownicy poniżeni za granicą. Spali w skandalicznych warunkach. „Gorzej niż bydło” [WIDEO]

Redakcja
02.10.2018 11:33
Holandia
fot. Facebook/Oskar Kołodziejski

Nocleg na hali wśród wózków widłowych i innych urządzeń, łóżka zrobione z palet – w takich warunkach mieli nocować Polacy zatrudnieni w jednym z holenderskich zakładów produkcyjnych. 

Szokujące nagranie, które obiegło już sieć (i wywołało oczywiście lawinę komentarzy), udostępnił na Facebooku jeden ze stacjonujących tam pracowników. Widzimy na nim magazyn, w którym koczują Polacy zatrudnieni przez jedną z holenderskich agencji pracy. Pracownicy zmuszeni są do nocowania na materacach lub prowizorycznych łóżkach zrobionych z palet. Z materiału dowiadujemy się też, że pracują po kilkanaście godzin dziennie oraz w nocy:

– Taką mamy fajną lokację, A**** nam zapewnił. 15 godzin dziennie, a potem spanie w takich warunkach. Proszę bardzo, materacyki, paleciki. Warunki pierwsza klasa, jak w Mariocie. Gorzej niż bydło – ironicznie komentuje autor filmu. – Polecam A****. I to by było na tyle, nie ma sensu tego przeciągać – kończy. 

Zobacz także

Fakt24.pl powołuje się też na informacje holenderskiego portalu ad.nl. Jego dziennikarze skontaktowali się z wymienioną w nagraniu agencją pracy, która zdążyła już wydać oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że sytuacja ma charakter tymczasowy, a spowodowana jest brakiem miejsc w hotelach współpracujących z firmą. 

RadioZET.pl/Fakt24.pl/Facebook/MP