Zamknij

Ponad 160 osób zakażonych koronawirusem po dyskotece w klubie nocnym

04.07.2021 18:45
Holandia, ponad 160 zakażeń koronawirusem po imprezie w klubie nocnym
fot. nd3000/easyfotostock/Eastnews, zdj. ilustracyjne

Co najmniej 160 osób zakaziło się koronawirusem w dyskotece w Enschede na wschodzie Holandii. Rzecznik przychodni publicznej GGD powiedział, że trwa dochodzenie w sprawie źródła zakażenia.

Do zakażeń koronawirusem doszło ponad tydzień temu na dyskotece w klubie nocnym "Aspen Valley" w Enschede, niedaleko granicy z Niemcami. Został on niedawno otwarty w ramach luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych.

Niestety, środki zaradcze organizatorów i samych uczestników okazały się niewystarczające. Tłumna impreza skończyła się masowym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

Holandia: Już ponad 160 zakażonych po imprezie w klubie nocnym

Holenderski serwis Telegraaf.nl podał w niedzielę, że po badaniach na obecność wirusa liczba zakażonych po imprezie wzrastała z 60 w piątek, przez 110 w sobotę, do aż 165 w niedzielę. Na tym liczba pozytywnych testów może się nie zakończyć - klub odwiedziło feralnej nocy ok. 600 ludzi.

GGD wezwało wszystkich, którzy w ubiegłą sobotę (26 czerwca) przebywali w klubie, aby poddali się testom na obecność koronawirusa. "Osoby, które nie mają żadnych objawów zakażenia, proszone są o pozostanie w domu do czasu poznania wyniku badania" – zaapelowała GGD.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/Telegraaf.nl/