Zamknij

Strzelanina w tramwaju w Utrechcie. Sprawca przyznał się do winy

Magdalena Kulej
22.03.2019 16:14
Strzelanina w tramwaju w Utrechcie. Sprawca przyznał się do winy
fot. ROBIN VAN LONKHUIJSEN/AFP/East News

Gokmen Tanis, obywatel Holandii pochodzenia tureckiego, przyznał, że to on jest sprawcą poniedziałkowej strzelaniny w Utrechcie w Holandii. W ataku zginęły trzy osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gokmen Tanis, sprawca ataku w Utrechcie, przyznał się do winy. Przed sądem oświadczył, że działał sam - poinformowała w piątek prokuratura. Wcześniej tego samego dnia sąd w Utrechcie zdecydował, że Tanis pozostanie w areszcie przez kolejne 14 dni.

Zobacz także

Strzelanina w Utrechcie

37-letni Tanis w poniedziałek przed południem otworzył ogień w tramwaju zabijając trzy osoby i ciężko raniąc trzy kolejne. Jeszcze tego samego dnia został aresztowany.

W czwartek prokuratura poinformowała, że Tanis wyznawał "zradykalizowaną ideologię", ale nie jest jasne czy atak miał wyłącznie podłoże terrorystyczne, czy był efektem połączenia "problemów osobistych ze zradykalizowaną ideologią". Ma zostać poddany badaniu psychiatrycznemu.

Zobacz także

Rzeczniczka sądu poinformowała, że prokuratura może za dwa tygodnie domagać się dalszego przedłużenia aresztu dla Tanisa. Dodała, że zastosowano wobec niego szczególne środki ostrożności, co oznacza, że może się on kontaktować tylko z prawnikiem. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK