Zamknij

Kolejny Polak aresztowany ws. zabójstwa znanego dziennikarza. Miał być zleceniodawcą

05.07.2022 06:56

27-letni Polak Krystian M. został aresztowany w poniedziałek pod zarzutem zlecenia morderstwa reportera śledczego Petera R. de Vriesa - informuje prokuratura. To kolejny Polak zatrzymany przez policję w głośnej sprawie.

Peter de Vries
fot. Holandse Hoogte/East News

Peter R. de Vries został na początku lipca ubiegłego roku postrzelony w Amsterdamie. Dziennikarza zaatakowano wkrótce po opuszczeniu przez niego studia telewizyjnego RTL4, gdzie uczestniczył w programie Boulevard. De Vries zmarł 15 lipca w amsterdamskim szpitalu.

Morderstwo dziennikarza w Holandii. Drugi Polak aresztowany

Przed sądem w Amsterdamie obecnie trwa proces podejrzanych o dokonanie zbrodni. Jednym z oskarżonych jest Polak Kamil E., który prowadził samochód z miejsca zamachu. Drugim podejrzanym jest 22-letni Delano G., który miał pociągnąć za spust.

Dotychczas nie było wiadomo, kto zlecił morderstwo. Z ustaleń śledczych wynika, że jest nim obywatel Polski Krystian M., który jest także podejrzewany o usiłowanie zabójstwa innego Holendra w październiku 2021 r.

Peter R. de Vries był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży, opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne. Wspierał także rodziny zabitych lub zaginionych dzieci, działał przeciwko niesprawiedliwości i był solą w oku holenderskich gangsterów.

RadioZET.pl/PAP