Zamknij

Horror w wesołym miasteczku. Kobieta wypadła z kolejki górskiej

08.08.2022 12:52
wypadek w wesołym miasteczku
fot. WLADIMIR BULGAR/Science Photo Library RF/East News/Wikimedia.org

Tragiczny wypadek w wesołym miasteczku w zachodnich Niemczech. Kobieta zginęła po tym, jak wypadła z kolejki górskiej. W sprawie wszczęto śledztwo, a park pozostaje zamknięty.

Do tragedii doszło w sobotę w popularnym parku rozrywki "Wild und Freizetipark" w Klotten. Dramat wydarzył się na kolejce górskiej. Konstrukcja ma 532 metrów długości i 17,5 metra wysokości. 

Kolejka rozwija prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Strona internetowa parku reklamuje atrakcję jako „gorącą przejażdżkę nie dla osób o słabych nerwach”. 

Niemcy. Wypadek w parku rozrywki. Nie żyje 57-latka

W sobotę 57-latka spadła z poruszającej się kolejki górskiej i odniosła śmiertelne obrażenia. Na miejscu pojawiła się policja, helikoptery ratownicze oraz straż pożarna. Mimo prób reanimacji kobieta zmarła na miejscu. 

W sprawie wszczęto śledztwo. W poniedziałek policja kontynuowała dochodzenie. Ślady zostały już zabezpieczone, a świadkowie przesłuchani - informują śledczy.

Portal niemieckiego dziennika "Die Welt" podał, że policjanci nie bagatelizują żadnego aspektu sprawy. Mówi się o usterce technicznej lub zaniedbaniu. Przyczyna tragedii na razie pozostaje nieznana. Prokurator polecił także wykonanie sekcji zwłok.

Park był zamknięty w niedzielę i pozostanie nieczynny również w poniedziałek. Na facebookowym profilu zespół wesołego miasteczka wydał oświadczenie. "Chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby wyrazić nasze najgłębsze współczucie dla rodziny, krewnych i przyjaciół ofiary. Nasz zespół jest w szoku. Ponieważ przyczyna wypadku wciąż pozostaje niejasna, na razie nie wiadomo, czy park będzie działał w ciągu najbliższych dni" - podano w komunikacie.

Park rozrywki "Wild und Freizetipark" w Klotten został otwarty w 1970 roku. Jest on połączeniem wesołego miasteczka z parkiem przyrodniczym. W latach 90. obiekt rozbudowano, a kolejkę górską uruchomiono w 2004 roku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/welt.de/rnd.de/swr3.de/wdr.de

C