Zamknij

Huragan Dorian trawi Bahamy. Nie żyje 8-letnie dziecko

02.09.2019 17:21
Huragan Dorian
fot. Twitter screen

Huragan Dorian w niedzielę uderzył w Bahamy i kieruję się w stronę USA. Żywioł  zniszczył już 13 tysięcy domów. W poniedziałek po południu media poinformowały o pierwszej ofierze śmiertelnej. To 8-letni chłopiec.

Huragan Dorian ma już najwyższą - piątą - kategorię w skali Saffira-Simpsona. Niszczycielski wiatr wiejący z prędkością 295, a w porywach nawet 355 kilometrów na godzinę, uderzył m.in. w wyspy Abaco w archipelagu Bahamów. Żywioł, nazywany przez amerykańskie media „potworem Dorianem”, zrywał dachy, przewracał samochody, spowodował przerwy w dostawie prądu. Władze kolejnych amerykańskich stanów, Georgii i Karoliny Południowej, zarządzają ewakuację.

Zobacz także

Ale niebezpieczny jest nie tylko wiatr, ale też woda. W poniedziałek stacja telewizyjna Eyewitness News poinformowała o pierwszej ofierze śmiertelnej. To 8-letni chłopiec. Dziecko najprawdopodobniej utonęło.

>> Huragan Dorian - online na żywo. Jak sprawdzić, gdzie się teraz znajduje? [MAPA LIVE, RADAR]

huragan-dorian-mapa

Prawdopodobna trasa huraganu Dorian.

‧ fot. Google Maps

W sieci pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania ukazujące niszczycielską siłę żywiołu.

„Wszystko dookoła zostało zniszczone” – mówił Vernal Cooper, który na Twitterze opublikował szokujący film z wysp Abaco. „To pozostało z Marsh Harbour. To musi się skończyć” - dodał.