Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Huragan Harvey zbliża się do Teksasu. Amerykanie gotowi na kataklizm

25.08.2017 15:00
xxx wiadomosci

Huragan Harvey zbliża się do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Ma uderzyć w piątkowy wieczór – poinformowało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów. Prędkość wiatru dochodzi do 160 kilometrów na godzinę i może wzrastać.

Huragan Harvey zbliża się do Teksasu. Amerykanie gotowi na kataklizm fot. PAP

W Teksasie ewakuowano już dziesiątki tysięcy mieszkańców wybrzeża. Władze poinformowały, że ci, którzy nie zdecydują się na ewakuację, nie będą mogli być pewni, że w razie potrzeby zostanie im udzielona niezbędna pomoc.

Pozostanie w domu na własne ryzyko

Narodowe Centrum ds. Huraganów USA ostrzega, że Harvey zbliża się do wybrzeża i najwcześniej w piątkowy wieczór znajdzie się na lądzie. Zagrożonych jest kilkadziesiąt hrabstw położonych w odległości do 150 km od wybrzeża.

W piątkowy poranek czasu polskiego Harvey znajdował się w odległości 350 kilometrów na południowy wschód od położonego nad Zatoką Meksykańską miasta Corpus Christi w Teksasie. Odnotowana prędkość wiatru to około 160 km na godzinę.

Trzecia kategoria w skali Saffira-Simpsona

Jak twierdzą synoptycy i naukowcy zbliżający się huragan może osiągnąć trzecią kategorię w skali Saffira-Simpsona (najmocniejsze huragany mają kategorię piątą).

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń