Zamknij

Huragan Humberto pustoszy Bermudy. Zamknięto szkoły i wstrzymano transport

19.09.2019 07:17
Huragan Humberto
fot. CNN

Huragan Humberto, który przybrał na sile i zaczyna pustoszyć archipelag Bermudów na Atlantyku, spowodował odcięcie od dostaw prądu niemal 16 tys. gospodarstw domowych, biur i firm – podała w środę firma Belco zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognozy wskazują na możliwość radykalnego pogorszenia się warunków pogodowych w najbliższych godzinach w tym zamieszkiwanym przez 64 tys. ludzi terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii.

Zobacz także

Zgodnie ze wcześniejszymi komunikatami amerykańskiego Centrum ds. Huraganów (NHC) w Miami, Humberto przekształcił się w huragan z porywami wiatru o prędkości do 185 km na godz. i osiągnął już kategorię 3. w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona.

Władze Bermudów zarządziły zamknięcie szkół, biur i innych instytucji publicznych. Wstrzymany jest też publiczny transport oraz kursowanie promów.

Zobacz także

Jak powiedział minister bezpieczeństwa narodowego Bermudów Wayne Caines, instytucje publiczne zostaną zamknięte po północy w środę, a komunikacja autobusowa będzie zawieszona o godz. 4 nad ranem, w czwartek, czasu lokalnego.

Bermudy to cieszące się autonomią wewnętrzną terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Wyspami zarządza gubernator mianowany przez monarchę na wniosek rządu Wielkiej Brytanii. Do kompetencji gubernatora należą sprawy zagraniczne, obrona i bezpieczeństwo wewnętrzne.

RadioZET.pl/PAP