Zamknij

Książę George na celowniku terrorystów z ISIS

Redakcja
30.10.2017 12:45
Książę George na celowniku terrorystów z ISIS
fot. AFP/East News

Bojownicy ISIS nie przestają grozić światu. Po plakatach z Lionelem Messim wydaje się, że robią wszystko, aby zastraszyć brytyjską rodzinę królewską. 

Zwolennicy ISIS używają do komunikacji m.in. aplikacji Telegram. Za jej pośrednictwem przesyłali sobie zdjęcia 4-letniego księcia George'a, na których uwieczniono chłopca przed szkołą. Zdjęcie uzupełniono podpisem "nawet rodzina królewska nie zostanie sama". 

Zagłosuj

Boisz się zamachu?

Liczba głosów:

Brytyjskie media donoszą, że wiadomość miała też zawierać tekst po arabsku o treści: "Kiedy melodia pocisków oznajmia wojnę, zabieramy się za niewiarę, pragniemy odwetu".  

Książe George jest synem Williama i Kate. Obecnie uczęszcza do prywatnej, elitarnej szkoły Thomas's Battersea położonej w południowym Londynie. 

Telegram jest aplikacją popularną wśród zwolenników zbrojnego dżihadu. Mówi się, że pomaga ona w rekrutacji nowych członków. Wiadomość ze zdjęciem księcia przechwyciły brytyjskie służby.

Funkcjonariusze nie zamierzają bagatelizować sprawy. Metropolitan Police wzmocniła patrole w okolicy szkoły. 

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego i ich zwolennicy coraz częściej grożą osobom publicznym. Niedawno sieć obiegły plakaty z wizerunkiem piłkarza Lionela Messiego świadczące o tym, że terroryści szykują się do zamachu podczas piłkarskich mistrzostw świata organizowanych w Rosji.  

RadioZET.pl/Royal Central/KM