Zamknij

Imię trzeciego Royal Baby nie jest przypadkowe. Podano powód

Redakcja
27.04.2018 15:15
Kate i William
fot. PAP/EPA

Syn księcia Williama oraz księżnej Kate, który urodził się w poniedziałek, otrzymał imiona Louis Arthur Charles i będzie przedstawiany jako książę Cambridge Louis — poinformował w piątek Pałac Kensington. Chłopiec jest piąty w kolejce do brytyjskiego tronu.

Wybór pierwszego imienia prawdopodobnie ma na celu uhonorowanie lorda Louisa Mountbattena, wuja księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. Lord Mountbatten był m.in. admirałem brytyjskiej marynarki, dowódcą brytyjskich sił morskich i pierwszym gubernatorem generalnym niepodległych Indii.

Louis Arthur Charles. Imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama

To dzięki niemu królowa Elżbieta II poznała swojego męża podczas zorganizowanej w 1939 roku wizyty króla Jerzego VI w królewskim kolegium morskim w Dartmouth. Mountbatten jest także uważany za jednego z najważniejszych mentorów następcy tronu, księcia Karola, który określał go mianem „honorowego dziadka”.

Decyzja rodziców jest jednak zaskoczeniem dla opinii publicznej, bo imienia Louis nie było wśród spodziewanych imion dla chłopca. Bukmacherzy stawiali raczej na Alberta, Alexandra, Arthura i Jamesa. Łącznie Brytyjczycy wydali ponad 100 tys. funtów na zakłady dotyczące najmłodszego członka rodziny królewskiej.

Księżna Kate urodziła trzecie dziecko

Według oficjalnego komunikatu Pałacu Buckingham chłopiec urodził się w poniedziałek o godz. 11.01 czasu lokalnego i waży 3,83 kg.

Trzecie dziecko pary książęcej jest piąte w linii sukcesji — po księciu Karolu, swoim ojcu Williamie i rodzeństwie: pięcioletnim George'u i trzyletniej Charlotte, a przed młodszym bratem Williama, Harrym.

Księżna Kate urodziła chłopca. Pierwsze wspólne zdjęcia:

RadioZET.pl/PAP/DG