Zamknij

5-latka zgwałcona w ambasadzie USA. Zatrzymano sprawcę, grozi mu kara śmierci

06.02.2020 22:47
Indie, gwałt w ambasadzie
fot. Screen

Do napaści i gwałtu 5-latki doszło w ubiegłym tygodniu na terenie amerykańskiej ambasady w Indiach – przekazało BBC i lokalny „Hindustan Times”. Służby zatrzymały sprawcę, okazał się nim 25-latek… mieszkający w ambasadzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gwałt w ambasadzie USA w Indiach. Światowe i hinduskie media informują o koszmarze 5-letniej dziewczynki. Dziecko, mieszkające na terenie ambasady Stanów Zjednoczonych za sprawą pracującego tam ojca, zostało zgwałcone przez 25-latka. 

Sprawca również mieszkał w ambasadzie

Służby zatrzymały 25-latka, pracującego na co dzień jako kierowca. Również mieszka w ambasadzie – ze względu na to, że zatrudniony jest tam jego ojciec.

„Hindustan Times” podał natomiast, że rodziny sprawcy i ofiary znały się. Mężczyzna miał zwabić dziewczynkę, a następnie ją zgwałcić. Dziecko opowiedziało o całym zajściu po powrocie do matki. Ta powiadomiła o sprawie lekarzy. W szpitalu potwierdzili, że dziewczynka została zgwałcona.

Gwałty na dzieciach to plaga współczesnych Indii. Statystyki wskazują, że co czwarta ofiara molestowania seksualnego jest w tym kraju osobą nieletnią. W 19 na 20 przypadków ofiary znają sprawców.

Ambasada USA zatrudnia miejscowych pracowników do obsługi jednostki.

RadioZET.pl/BBC/Hindustan Times