Zamknij

Gwałcił i pobił ofiarę na śmierć. Chce uniknąć kary śmierci przez... smog

14.12.2019 21:55
Smog
fot. SAJJAD HUSSAIN/AFP/East News

Skazany za pobicie i masowy gwałt studentki w New Delhi, Akshay Thakur prosi o odstąpienie od kary śmierci. Jako przyczynę podaje… koszmarną jakość powietrza, która – jak przyznał otwarcie – zabija go już w celi aresztu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akshay Thakur, jak donosi serwis telewizji CNN, jest jednym z sześciu skazanych mężczyzn za pobicie i zbiorowy gwałt na 23-letniej studentce. Do zdarzenia doszło w stolicy Indii, w 2012 roku.

Zobacz także

Mężczyzna wniósł do krajowego sądu, by oszczędzono go od kary śmierci. Podał zadziwiający argument, że zabija go fatalny stan powietrza w Indiach.

Ofiara mężczyzny, 23-letnia studentka zmarła dwa tygodnie po ataku i gwałtach. Kobieta była gwałcona… w autobusie miejskim. Po godzinie koszmaru wyrzucono ją półżywą na pobocze.

Zobacz także

Obrońca mężczyzny, który szuka ocalenia w smogu, wniósł o zajęcie się sprawą, przez hinduski Sąd Najwyższy. Lokalne media podają z kolei, że kara śmierci może zostać wykonana 16 grudnia, równo siedem lat po koszmarnej zbrodni.

O ile rzeczywiście smog w Indiach jest palącym problemem, to argument natury prawnej ma nikłą szansę uznania przez SN. Zanieczyszczone powietrze bywa w Indiach widoczne z kosmosu, a siedem z dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miast świata jest właśnie w Indiach.

RadioZET.pl/CNN/Indiatoday.in/